پنجمین همایش سالانه انجمن علمی مطالعات صلح ایران

اخبار انجمن را همرسانی کنید.

بازدیدها: 1236

💢 تقویم همایش:

مهلت فرستادن چکیده مقالات: ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

مهلت دریافت اصل مقالات : ۲۰ آبان ۱۴۰۰

مقالات به دو زبان فارسی و انگلیسی می توانند فرستاده شوند.

نشانی دبیرخانه: nowrooz.peace@gmail.com

برنامه همایش 

همایش بین المللی “دانشگاهیان و صلح آفرینی در منطقه فرهنگی نوروز” با حضور استادانی از ١٣ کشور منطقه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ٢١ و ٢٢ بهمن ماه به صورت آنلاین برگزار می شود:
https://skyroom.online/ch/atu/peace-studies

پوستر همایش

فراخوان

پنجمین همایش سالانه و اولین همایش بین المللی انجمن علمی مطالعات صلح ایران

دانشگاهیان و صلح آفرینی در منطقه فرهنگی نوروز

معرفی همایش:

امروزه صلح و امنیت ملی پایدار تنها از راه همکاری کشورها در حوزه های گوناگون سیاسی، اقتصادی و اجتماعی دست یافتنی می باشد. از این رو، در بیشتر مناطق جهان، روندهای صلح سازی در سطح فراملی و با مشارکت نهادهای گوناگون در حال طراحی و اجرا می باشند. در مناطق پیرامون ایران نیز بسیاری از موضوعات امنیتی، مانند تروریسم، بنیادگرایی، قاچاق مواد مخدر، آلودگی های زیست محیطی، تنش های قومی و مذهبی، مهاجرت و دیگر مشکلات که به ناامنی و تهدید صلح و آرامش جوامع می انجامند، ریشه های مشترک داشته و تاثیرات مشابهی بر زیست مردم این مناطق برجای گذاشته اند. این در حالیست که در سال های اخیر، گسترش شبکه های اجتماعی مجازی، اثرگذاری رویدادها بر جوامع گوناگون و تاثیرپذیری زندگی مردم جوامع گوناگون از یکدیگر را افزایش چشمگیری داده است. از این رو، به نظر می رسد هم اندیشی برای یافتن سازوکارهای مشترک و طراحی برنامه های جمعی برای دستیابی به صلح پایدار از سوی نخبگان علمی و دانشگاهی، از یکسو می تواند زمینه ای مناسب برای همزیستی مسالمت جویانه میان دولت ها و جوامع در سطوح منطقه ای و بین المللی فراهم آورد و از سوی دیگر می تواند زمینه دست یابی به راه حل های مشترک در برابر تهدیدات و ناامنی های فرامرزی فراهم آورد.

بر این پایه، مناسب است که در آستانه سده نوین خورشیدی، زمینه گفتگوی علمی میان اندیشمندان ایرانی با همتایان خود درکشورهای گوناگون، به ویژه در منطقه فرهنگی نوروز که دامنه آن از کاشغر در چین و کشمیر در هند گرفته تا استانبول در ترکیه و بیروت در لبنان و از اوستیا در روسیه و نورسلطان در قزاقستان تا کراچی در پاکستان و بصره در عراق را در بر می گیرد، در زمینه راه های همکاری جمعی برای برپاداری صلح و کوشش برای ارایه گفتمان های امنیت ساز نوین فراهم آید. انجمن مطالعات صلح ایران، به عنوان یکی از کارآمدترین انجمن های علمی در زمینه ترویج گفتمان صلح و آشتی، می تواند نهادی پیشگام در زمینه فراهم اوردن بستر مناسب برای گفتگو و اندیشه ورزی میان نخبگان فکری در این حوزه فرهنگی و تمدنی با هدف صلح سازی باشد. از این رو، مناسب است که همایش ۱۴۰۰، به موضوع نقش دانشگاهیان در شکل دهی به فرایندهای صلح آفرین  بپردازد.

با توجه به جایگاه ژئوپلیتیکی ایران و پیوند آن با چهار منطقه غرب آسیا، جنوب آسیا، آسیای مرکزی و قفقاز، و ارتباط گسترده مشکلات امنیتی در این مناطق  با یکدیگر، در این همایش کوشش خواهد شد تا از اندیشمندانی از کشورهای گوناگون، به ویژه از محدوده جغرافیایی که کمابیش با حوزه تاریخی تمدنی مشترک مردمان این سرزمین ها نیز همپوشانی دارد، دعوت به عمل آید.

 


ارکان همایش

دبیر علمی همایش: دکتر مجتبی مقصودی

دبیر اجرایی: ‌دکتر ماندانا تیشه یار

شورای علمی

نکاتی درباره همایش:
  • این همایش بین المللی و دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است.
  • روش برگزاری همایش، دوگان (آنلاین و حضوری) خواهد بود.
  • شرکت در همایش رایگان است.
  • کتاب مجموعه مقالات همایش به صورت فیزیکی و الکترونیکی منتشر می شود.
  • همایش دارای مجوز پایگاه استنادی جهان اسلام است.

راهنمای نگارش

ـ عنوان مقاله حداکثر در یک خط و مرتبط با محورهای همایش باشد.

ـ نام کامل، عنوان علمی، نشانی ایمیل و شماره تلفن و واتساپ نویسنده یا نویسندگان نوشته شود.

ـ چکیده باید به شکل فایل word و به یکی از زبان های فارسی یا انگلیسی نوشته شود.

ـ چکیده نباید از ۳۵۰ واژه بیشتر باشد.

ـ چکیده باید دارای پنج کلیدواژه باشد.

ـ چکیده و اصل مقالات تنها از راه نشانی پست الکترونیک همایش قابل دریافت هستند.

مشارکت کنندگان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *