نشست تخصصی کارشناسی آثار منتخب جشنواره زیر چتر صلح برگزار شد

اخبار انجمن را همرسانی کنید.

بازدیدها: 728

نشست تخصصی کارشناسی آثار منتخب جشنواره زیر چتر صلح به همت انجمن علمی مطالعات صلح و کمیسیون ملی یونسکو-ایران، یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ در سالن اجتماعات کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد.

این نشست با خوش آمدگویی و تبریک روز جهانی کودک توسط دکتر شیدا مهنام، مدیر گروه علوم اجتماعی و انسانی کمیسیون آغاز شد. مهنام ضمن تاکید بر اهمیت موضوع آموزش کودکان در مسیر صلح و الویت این موضوع برای سازمان یونسکو و همچنین نقش انجمن های علمی و توجه ویژه مسئولان دست اندکار موضوع، گفت: این نشست می تواند به عنوان یک پیش رویداد مهم و تاثیرگذار در بررسی، تجزیه و تحلیل محتوایی آثار واصله به دبیرخانه جشنواره زیر چتر صلح، درنظر گرفته شود.

سپس دکتر بهمن نامور مطلق، معاون مطالعاتی کمیسیون ملی یونسکو-ایران با اشاره بر فرهنگ سازی صلح در اذهان کودکان بر اهمیت ویژه چنین جشنواره هایی جهت مشارکت کودکان و بررسی دیدگاه آنان نسبت به موضوع صلح تاکید کرد.

دکتر مجتبی مقصودی، رئیس انجمن علمی مطالعات صلح ایران هم با بررسی طیف سنجی رویاهای کودکان و تفاوت مفهومی صلح مثبت و صلح منفی به ارزیابی مجموعه آثار دریافتی پرداخت.

دکتر سکینه الماسی، نماینده مردم عسلویه و بوشهر در مجلس نیز به تلاش ویژه مجلس شورای اسلامی و موضوع حقوق کودک و حمایت های دولت جمهوری اسلامی در این خصوص اشاره کرد و ادامه داد: روانکاوی اجتماعی نقاشی های واصله جشنواره پیش رو، فرصتی مغتنم برای کارشناسی اذهان کودکان و بررسی نیازهای روانشناختی آنها است که این موارد به وضوح در تفاوت های این آثار دیده می شود.

پس از آن جلسه با کارشناسی آثار منتخب با سخنرانی دکتر علی بابایی زاد، روانشناس و دکتر محمدرضا مریدی، جامعه شناس ادامه پیدا کرد . همچنین با توجه به ارائه نقطه نظرات علمی ایشان در خصوص ارتباط میان تفکر و بازخوردهای رفتاری کودک در جوامع مختلف، مقرر شد کارگاه آموزشی- تخصصی برای علاقمندان فعال در حوزه کودک برگزار شود.

گفتنی است با توجه به اهمیت موضوعِ حمایت بخش خصوصی از فعالیت های علمی و فرهنگی انجمن ها و نهادهای غیردولتی، نمایندگان سه مجموعه بانک ملی ایران، مجموعه فرهنگی ورزشی اپارک و بیمه ایران به ارائه سخنرانی پرداخته و نقطه نظرات حمایتی شان درخصوص برگزاری هرچه شایسته تر جشنواره پیش رو را ارائه کردند که از جانب کمیسیون ملی یونسکو نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

در پایان این نشست کودکانی نیز به نمایندگی از شرکت کنندگان پیام هایی مرتبط با محتوای صلح و آموزش ارائه کردند.

منبع

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *